Hit Enter to search or Esc key to close
Blog thumbnail

Blue Lagoon, Comino

Blue Lagoon, Comino

Blog thumbnail , ,

Blue Lagoon, Comino

Niebieska Laguna jest małą maksymalnie 150m szeroką ulicą morską pomiędzy Comino i Cominotto. Duża cześc podłoża pokryta jest delikatnym piaskiem, blisko tych dwóch wysp są dostępne znanne skały i mała rafa tak że krystaliczna woda mieni się w pięknych i różnych barwach. Dla dzieci woda.plaża jest prawdopodobnie zbyt stromo spadzista a skały zbyt ostre. Dorośli wyposażeni w buty nie będą na pewno mieli problemów. Należy też wspomnieć o prądach a najpiękniejsza części laguny jest zablokowana dla licznych łodzi.

Najlepszy okres

Jako najbardziej ulubiony cel mieszkańców i turystów tych dwóch maltańskich wysp oraz urlopowiczów na Comino oferuje ta piaszczyta plaża mało miejsca. Najbardziej spektakularnie jest z w weekend, obserwując z wody, jednak dla urlopwiczów szukających spokoju średnio polecane. Jak komuś zależy na spokoju to powinien przybyć najlepiej przed 12 q południe a jeszcze lepiej przed 8 rano. Wtedy nie ma tutaj ani jednego człowieka i ma się całą lagune dla siebie.

Infrastruktura

Niewielka pracownia obiera turystyczne łodzie, które startują z maltańskich wysp w niewielkich odstępach. Bezpośrednio aż do plaży prowadzi niewielki piaszczysty pas, którym dociera się w zaledwie 10min do kompleksu hotelowego Comino i domków bungalow. Budy kioskowe zadowalają kulinarne potrzeby i mają w przygotawniu schłodzone napoje jak i świeże owoce. Nawet zatroszczyli się o wypożyczalnię parasoli i leżaków. W pobliżu znajduje się też domek z toaletami. Jest też wiele plusów, ponieważ plaża była regularnie czyszczona. Stoją też śmietniki a najbardziej ostre skały zostały przystosowane do chodzenia po nich.

Podwodny świat

Vor allem auf der Cominotto zugewandten Seite gibt es ein kleines, durchaus sehenswertes Riff, das zum Schnorcheln einlädt. Die Wassertiefe erlaubt es in der gesamten Lagune jederzeit bequem bis zum Grund zu tauchen, Flossen sind daher nur zur Bequemlichkeit nötig. Die Unterwasserwelt ist erstaunlich lebendig, doch etwas farblos und versteckt. Ein wenig Geduld und ein geschultes Auge lassen dann aber doch mehr Fische, Krustentiere und andere Lebewesen entdecken als zuerst ersichtlich ist. Hierbei ist vor allem auch zu betonen, dass wir in der Lagune keine einzige Feuerqualle finden konnten, während die anderen Bademöglichkeiten Cominos teilweise nicht benutzbar waren. Anscheinend sind die Strömungen hier günstig.

Przede wszystkim na Cominotto po drugiej stronie jest nie wielka ale za to warta zobaczenia rafa, która zachęca na nurkowanie. Głęgokośc wody spokojnie umożliwia na całej lagunie nurkowanie aż do dna. Płetwy potrzebne są tylko do ułtwienia.Podwodny świat tutaj jest zadziwiająco żywy, jednak trochę mało barwny. Trochę więcej cierpliwości i wprawione oko pozwolą odkryc więcej ryb i innych zwierząt. Należy podkreślić, że prądy wodne są tutaj korzystne.

Write a Review

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rating*