Hit Enter to search or Esc key to close

Tunezja ogólne informacje

Tunezja to kraj łączący w sobie tradycje afrykańskie, arabskie i europejskie. Na wakacjach w Tunezji koniecznie trzeba zobaczyć starożytną Kartaginę, wyspę Djerbę oraz popularną miejscowość Hammamet, która słynie z piaszczystych plaż i spokojnej atmosfery nadmorskiego miasteczka. 

Warto odwiedzić także Tunis, stolicę Tunezji, gdzie znajdziemy jedną z najciekawszych medin a także ciekawe muzeum Bardo. Wczasy w Tunezji to doskonałe połączenie relaksu na białej afrykańskiej plaży z poznawaniem unikatowej kultury tego kraju.

Ciekawostki

Tunezja jest dość zróżnicowanym krajem, gdyż na południu typowym krajobrazem jest rozległa pustynia, a w północnej części zielone góry Altas z bujną tropikalną roślinnością. Wiele jest tu również bajkowych jezior i wodospadów oraz kwitnących oaz sprawiających, że kraj ten jest niezwykle różnorodny i piękny. Kraj zachęca do odpoczynku szerokimi i złotymi plażami wschodniego wybrzeża, ciepłym lazurowym morzem, aromatycznymi sadami daktyli, cytrusów czy figowców jak również przygodami na pustynnych eskapadach.

Dzięki swojej lokalizacji w centralnej części Morza Śródziemnego przez wieki była atakowana przez Europejczyków, co przyczyniło się do wielkiego bogactwa kulturowego. Dzisiejsza architektura Tunezji ukazuje ogromne wpływy rzymskie, fenickie, francuskie, a nawet orientalne po panowaniu tureckim. W tym starym, arabskim kraju można zobaczyć berberyjskie wioski, andaluzyjskie miasteczka, rzymskie amfiteatry, zbiory unikatowych mozaik, muzułmańskie ribaty oraz synagogi żydowskie. Ten niezwykły kraj posiada aż 8 miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.

Republika zaliczana jest do krajów Maghrebu, które określane są jako „kraje zachodzącego słońca”. Stolicą jest Tunis, który swoja historią sięga ponad 3000 lat wstecz. Inne główne miasta to Safakis, Nabul, El Jem, Hammamet, Monastir, Sousse i Port Kantaoui.

Mapa Tunezji

Refund Reason