Hit Enter to search or Esc key to close

Cypr informacje podstawowe

Cypr – boska wyspa Afrodyty, zwana również wyspą miłości. To idealny kierunek na słoneczne wakacje przez cały rok. Turyści odwiedzający Cypr nie mogą narzekać na nudę! Znajdziemy tu przepiękne plaże, parki narodowe, starożytne zabytki i mnóstwo rozrywek zarówno w ciągu dnia jak i w nocy. 

Do tego szeroki wybór eleganckich hoteli, dobrą jakość obsługi i restauracje z pyszną lokalną kuchnią. Miłośników kąpieli słonecznych zachwycą piaszczyste plaże wyróżnione certyfikatem Błękitnej Flagi, wielbicieli zwiedzania zabytki z listy UNESCO a fanów sportów wodnych doskonałe warunki i niezwykle turkusowa woda. Cypr zauroczy każdego atmosferą i wakacyjnym klimatem

Stolica: Nikozja

Waluta: EURO (część grecka), Lira turecka (część turecka)

Język urzędowy: Grecki, turecki

Ciekawostki

Wyspa z niezwykle bogatą historią i najłagodniejszym klimacie w basenie Morza Śródziemnego. O atrakcyjności regionu świadczy położenie w bliskiej odległości od Turcji na skrzyżowaniu dróg morskich z trzema kontynentami: Europą, Azją i Afryką. Sezon wypoczynkowy trwa na Cyprze przez cały rok, a niedostępne góry, malownicze niziny i przepiękne plaże zachęcają do spędzenia urlopu w niepowtarzalnej zarówno kulturowo jak i geograficznie okolicy. Nazwa Cypr pochodzi od łacińskiego słowa ‘cuprum’ – „miedź” i świadczy o tym, że w czasach starożytnych złoża tego metalu były bardzo zasobne, a mieszkańcy tego regionu słynęli z ich wydobycia. Miało to wpływ na późniejszy rozwój wyspy oraz jej burzliwą i ciekawą historię. 

Kultura z licznymi wpływami greckimi i tureckimi, unikatowa kuchnia, lazurowe morze i doskonała infrastruktura sprawiają, że Cypr stał się niezwykle popularnym kierunkiem turystycznym. Każdy wczasowicz wybierający się w ten uroczy zakątek świata znajdzie coś dla siebie. W wielu miejscach dominują doskonałe piaszczyste plaże z pokaźną bazą hoteli o każdym standardzie, wspaniałe miejscowości z wieloma ciekawymi zabytkami zapewniają wiele godzin zwiedzania i poznawania okolic, a idealnie przygotowana baza wypoczynkowo-sportowa gwarantuje aktywne spędzanie wczasów i uprawianie wakacyjnych sportów. 

By zwiedzić wszystkie ciekawe miejsca trzeba doskonale zaplanować urlop, a z wielu z nich turyści z pewnością przywiozą niezapomniane wakacyjne wrażenia.

 

Mapa Wyspy

Refund Reason