Mistyczna Malta - całodniowa wycieczka objazdowa

7000 lat historii Malty obfituje w niesamowite wydarzenia. Osadnicy, którzy tu przybyli pozostawili po sobie ogromne świątynie, kręgi kamienne i coś co najbardziej kłopocze naukowców ‘cart ruts’ czyli rowki wózkowe albo koleiny. Po dziś dzień opowiada się legendy o pradawnych bogach, przerażających bestiach i krwiożerczy piratach Poza tym natura uformowała na obu wyspach fantastyczne twory jak okna, doliny, groty i wiele z nim ma swojego legendarnego ‘patrona’.

Istnieją teorie, że to może pozaziemskie cywilizacje odwiedzały Maltę oraz Gozo i wraz z ich odwrotem zabrali ze sobą wyjaśnienie tajemnic.

Jak inaczej jest możliwe by ludzie już 5000 lat temu byli w stanie obrabiać, transportować i stawiać bloki skalne o wadze kilkudziesięciu ton ? Dlaczego wykopali ogromny zespół podziemnych komnat ? Jak mierzyli upływ czasu? Kompleks Świątyń Mnajdra jest w takim stosunku do słońca iż sugeruje bycia swego rodzaju kalendarzem.

Erich von Daniken ma na to jedną odpowiedź - to musieli być kosmici. Podczas tej wyprawy odwiedzimy najbardziej okazale, najdoskonalsze obiekty Mistycznej Malty, których powstanie i wykorzystanie po dzień dzisiejszy pozostaje wielką enigmą : neolityczne świątynie, ‘koleiny wózkowe’, cuda natury. Może znajdziemy klucz do którejś z tajemnic ?

Program:

 1. Świątynie Mnajdra, Hagar Qim
 2. Koleiny : Clampton Juction
 3. Il- Maqluba - Qrendi
 4. Muzeum Archeologiczne Valletta.
 5. Koleiny : Clampton Juction, Mgarr, Bahrija, Dwejra (Gozo), Naxxar
 6. Świątynie Mnajdra, Hagar Qim - kalendarzowe ułożenie , przesilenia Wiosenne. Skorba, Hagrat. Tarxien. Hypogeum (bilety z dużym wyprzedzeniem, grupa max 10 osób, obecnie zamknęte)
 7. Il- Maqluba - Qrendi depresja.
 8. Muzeum Archeologiczne Valletta.
 9. Jaskinia Hasana - Hal Far
 10. Ogród dziewicy - Mosta
 11. Dragonara - St. Julians
 12. Pałac Verdala - biała dama