Mdina / Rabat - Szkatułka Skarbów - Wycieczka półdniowa

Mdina będąca dokładnie w samym środku wyspy i aby dodać jej splendoru na wzgórzu była pierwszą stolicą Malty.

Warownia ze wszech miar koniecznie do odwiedzenia - każdy kto zawita na Maltę stawia tu swe kroki. Nie ma chyba nikogo kto by się zawiódł. Muzeum Historii Naturalnej, siedziba biskupa, pałace szlachty, muzeum tortur, znakomite restauracje i nieporównywalny widok z murów - to przyciąga rzesze podróżników.

Architektura to połączenie normańskiego gotyku z barokiem. Wąskie uliczki bez samochodów, do tego kręte by zmylić wroga, poukrywane placyki pełne słońce, przepyszne pałace za grubymi murami nie zdradzającymi co się w nich kryje i panująca tu cisza słusznie oddają miano Cichego Miasta.

Okalająca warownię fosa jest znakomitym miejscem do odpoczynku, z pomarańczowymi i oliwnymi drzewami oraz ławeczkami. Przed Mdiną (z arabskiego stare miasto) leży Rabat - nazwa również z czasów panowania arabskiego oznaczająca przedmieście - kryje w sobie mnóstwo skarbów jak nomen omen arabski sezam.

Już za murami są ruiny rzymskiej willi- Domus Romana - kolejny przykład na bogatą historię miasta. Idąc przez miastko docieramy do Grot św. Pawła, odwiedził je także papież św. Jan Paweł II. Kilka epok w jednym miejscu i czasie - wycieczka Mdina / Rabat.

PROGRAM :

  1. Muzeum Historii Naturalnej - (opcja)
  2. Mdina - katedra , muzeum katedralne (opcja)
  3. Plac Fosa - widok na północno-wschodnie wybrzeże Malty
  4. Domus Romana Groty św. Pawła
  5. Grota Sw Pawła - (opcja)
  6. Katakumby sw Pawła