WERSJA 8 DNI - MMP06

Dzień 1

Przylot na Maltę, transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, kolacja, Msza w hotelu lub kościele przyjęcia św Pawła

 

Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie Valletty m.in. Ogrody Barracca, Katedra św. Jana, chwila czasu wolnego w samym centrum starówki, przy Pałacu Wielkich Mistrzów. Dalsze zwiedzanie i msza św. w kościele rozbicia statku św. Pawła. Przejazd do położonej pośrodku wyspy zabytkowych Rabat i Mdiny. Spacer po Rabacie oraz Mdinie poprzez barokową bramę główną, wąskimi urokliwymi uliczkami aż do punktu widokowego przy murach obronnych. W drodze do hotelu wizyta w kościele w Mosta. Transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

 

Dzień 3

Po śniadaniu wyprawa na wyspę Gozo. Zwiedzanie neolitycznej świątyni GIGANTIJA, będącej jedną z najstarszych kamiennych świątyń w Europie. Wizyta w sanktuarium MB w TA PINU, w sanktuarium msza św. Spacer po stolicy wyspy – VICTORII, wraz z podejściem do górującej nad nią cytadeli. Przejazd do Lazurowego Okna, uważanego za jedną z wizytówek Gozo a wręcz całej Malty. Chwila czasu wolnego w Xlendi, urokliwej zatoce, otoczonej górami. Wizyta w kościele Dome Church w Xewkija. Powrót promem na Maltę, postój przy punkcie widokowym na bajeczną wioskę Popeya, wizyta w Sanktuarium MB w Mellieha – nazywanej maltańską Częstochową, przejazd do hotelu, kolacja.

 

Dzień 4

Po śniadaniu rejs na wyspę Sw Pawła, Msza święta na wyspie przy pomniku św Pawła, Rejs na wyspę Comino, odpoczynek i relaks.

 

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie trzech miast po drugiej stronie Grand Harbour. Spacer po Vittorisa, następnie msza św. w kościele św. Wawrzyńca w Senglea i wizyta w Cospicua. Popołudniowy relaks w Marsaxlokk – urokliwej wiosce rybackiej, ogrody San Anton, na zakończenie dnia przejazd do jaskini Blue Grotto i rejs łodzią. Powrót do hotelu, kolacja..

 

Dzień 6

Po śniadaniu dzień wolny, plażowanie, program fakultatywny, Msza święta

 

Dzień 7

Po śniadaniu dzień wolny, plażowanie, program fakultatywny, Msza święta 

Dzień 8

Po śniadaniu czas wolny do południa, ok 14.00 wyjazd autokarem do Sliemy, rejs statkiem po portach Sliemy i Valletty, transfer na lotnisko