ŻAGLOWCEM NA GOZO I COMINO

Turecka Guleta czyli Szkuner to propozycja dla chcących morskiej przygody w starym stylu. Captain Morgan posiada dwa żaglowce - Fenandes i Fernandes II. Piękna 38 m dwumasztowa jednostka z ożaglowaniem gaflowym ma duży pokład dziobowy, zakryty rufowy i salon.

Archipelag Maltański to nie tylko sama Malta. Do tego są jeszcze Gozo (wyspa nimfy Kalipso), Comino (z Błękitną Laguną), Wyspa Manoela (wspaniały fort), Św. Pawła , Fifla (rezerwat przyrody)  i pomniejsze skałki.   

Postój następuje w ustronnej zatoczce na Gozo około 11:15. Podczas rejsu widzimy panoramę klifów, zatoczek i fiordów. Oddaj się relaksowi ‘ dolce far niente’ czyli słodkiemu nieróbstwo. Na łodzi - serwowany jest smakowity lunch w formie bufetu przez obsługę. Posileni udajemy się na Comino, gdzie zarzucamy kotwicę w Błękitnej Lagunie - co za widok !  Łap za komórkę i dzięki bezpłatnymu WiFi możesz zaraz pochwalić się fotką jak z tropików. 

Kolory są wprost nie do uwierzenia - lazur, błękity, kobalt -  to trzeba zobaczyć na własne oczy. 

Można też będąc na Comino zejść na ląd by zwiedzić wyspę (jest tu min. druga plaża Santa Maria, wieża joannitów). 

Dodatkowo są też ekscytujący rejsy motorówką wokół laguny i do grot - bilety u załogi. Większość dnia spędza się opalając na pokładzie, pływając z rurką i maską w krystalicznych wodach słynnej Blue Lagoon. Otwarty barek ma na stanie zimne piwo, wina oraz wodę i napoje chłodzące. Owoce są serwowane przed podniesieniem kotwicy. 

W drodze powrotnej rejs wiedzie wzdłuż Mellieha Bay, Wyspy św. Pawła - gdzie w 60 r  łódź apostoła się rozbiła, Dragonara Casino i malowniczej zatoki st. Julian's. Powrót około 17:30 latem.

 

W cenie :

rejs
poranna przekąska 
lunch buffet (grillowany stek, ryba, warzywa na gorąco, sałatki) 
drinki bez ograniczeń ! (wino, piwo, woda, napoje)
woce
wifi gratis

 

Terminarz :  

Kwiecień  
Wtorek i Czwartek :  start 10:00, powrót 16:30
Maj - Październik 
codziennie : start 10:00, powrót 17:30
Cena : Dorośli 50 euro, dzieci 5-12 lat 30 euro, poniżej 5  -gratis
Transfer z hoteli - dodatkowo 5 euro
(alkohol nie jest serwowany osobą poniżej 18 roku życia)