BLUE LAGOON

Blue Lagoon jest małym, 150m morskim pasażem pomiędzy Comino i Cominotto. Podłoże pokryte jest delikatnym piaskiem, powerzchnię tych wysp tworzą fantastyczne formacje  skalne np. Śłoń.  Jest także mała rafa, dzięki czemu  krystaliczna woda mieni się w pięknych i różnych barwach. Punkt obowiazkowy - zdecydowanie jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na wyspach maltańskich. 

Dla dzieci jest malutka piaszczysta plaża, pozostała część laguny jest bardzo spadzista a skały ostre . Dorośli wyposażeni w buty nie będą na pewno mieli problemów. Jako najbardziej ulubiony cel mieszkańców i turystów tych dwóch maltańskich wysp ,dla urlopowiczów szukających spokoju średnio polecane. Jak komuś zależy na spokoju to powinien przybyć najlepiej w tygodniu przed 12 w południe, a jeszcze lepiej przed 8 rano. Wtedy nie ma tutaj ani jednego człowieka i ma się całą lagunę dla siebie.

Niewielka statki przewożą turystów z obu maltańskich wysp w niewielkich odstępach czasu. Z przystani na Comino prowadzi niewielki trakt , którym dociera się w zaledwie 10min do kompleksu hotelowego Comino i domków typu bungalow. Kioski sprzedają zarówno produkty spożywcze jak i wszelki sprzęt do zabaw w wodzie.  Obecne są także liczne punkty fast-food. Jest także wypożyczalnia parasoli i leżaków - leżenia na poszarpanych skałach nie jest najwygodniejsze. W pobliżu znajduje się też publiczna toaleta.

Podwodny świat.

Z łatwością można dotrzeć na drugą stronę laguny na Cominotto. Jest tam niewielka ale za to warta zobaczenia rafa, która zachęca do nurkowania. Głębokość wody spokojnie umożliwia na całej lagunie nurkowanie aż do dna. Płetwy potrzebne są tylko do ułatwienia. Podwodny świat tutaj jest zadziwiająco żywy i różnorodny. Trochę więcej cierpliwości i wprawione oko pozwolą odkryć więcej ryb i innych zwierząt. Należy podkreślić, że prądy wodne są tutaj korzystne.

Tutaj postawił swoje boskie obie pięty Achilles grany przez Brada Pitta w filmie "Troja".